Banaby.eu   »   This year's trends in interiors

This year's trends in interiors

When purchasing your things for your kid's room, choosing the right color is one of the most important things. Colors affect the mood, physical state and ability to concentrate. According to studies, kids tend to prefer 'warmer' colors to 'cool' ones, do not hesitate and let your child pick the color they like, by this, you can also get to know your child's character better. By picking a particular color you can make them calmer or more active.

Red color embraces your confidence, makes us more brave, active. If the child has trouble with studying - cannot get themselves to study, it is recommended to paint their study zone walls red. But it is not suitable to place red color to a room of the impulsive child. 

Orange color pretty similar to red, so be careful not to put too much red to the blend. It has also similar effect as red color on your mood and productivity. It is warm, positive color also full of energy. It's prefered by social, extroversive and people who seek adventure.

Růžová barva je vyloženě pro lidi, kteří mají extrémně ženské rysy. Symbolizuje srdce a lásku, bez výrazné vášně a sexuality. Milují ji lidé, kteří pociťují potřebu ochrany a lásky. Jsou to většiou něžné, zasněné, sentimentální a citlivé osobnosti -  jako Vaše princezna.

Žlutá barva rozveseluje, zahřívá a povzbuzuje. Pozitivně působí na paměť a učení, podporuje soustředění. Pozitivně působí na depresi. Jejich účinků můžeme využít pro zvýšení sebevědomí a optimismu. Má-li Vaše dítě rádo zrovna tuto barvičku, může mít sklon k sebepřeceňování.

 Ideální barvou do ložnic a dětských pokojů je barva Zelená. Je zaručeným uspávacím prostředkem, uklidňuje přetíženou mysl. Ke studijnímu stolu by bylo vhodné použít například žluté prvky, aby dítě bylo akčnější. Jelikož má uklidňující účinky, je vhodná pro nervózní a cholerické lidi. Milují ji lidé otevření nápadům a cestám.

Pokud máte hyperaktivní dítě, bude skvělou volbou Modrá barva. Modrá barva má přesně opačný vliv než červená. Stahuje, uklidňuje a chladí. Vyvolává v nás pocit klidu, bezpečí a útlumu. Této barvě by se měli vyhnout slabí lidé. Modrá napomáhá lidem roztržitým, ve stresu, depresích nebo s problémem koncentrace. Lidé, kteří volí modrou, milují klid a pohodu, jsou mírumilovní a nemají rádi hádky.

Děti mají velice rády barvu Fialovou. Je to tím, že jsou ještě emocionálně a mentálně nezralé. Je vhodné fialovou barvou působit na děti hyperaktivní a ve stresových situacích. Fialová pomáhá rozvíjet tvořivé schopnosti, inspiraci. Měli by se jí vyhnout lidé závislí a s psychickými obtížemi. Milovníci této barvy jsou většinou velmi senzitivní lidé, samotáři a individualisté.

Hnědou barvu preferují jedinci, kteří mají pocit, že přicházejí o půdu pod nohama, je to barva nostalgie, ale i praktičnosti, jistoty zodpovědnosti a solidnosti.

 

Černá, šedá a bílá  jsou nazývány jako nebarevné barvy. Bílá je symbolem čistoty, nevinnosti a vznešenosti.  Lidé, kteří mají tuto barvu v oblibě, mají sklon k perfekcionalismu, ideím a smělým plánům. Jsou otevření a cílevědomí. Charakterizuje je spolehlivost a schopnost dobrého plánování. V interiéru bílá ochlazuje všechny odstíny barev. Černá stojí v protikladu ke všemu, co je pestré, světelné a radostné. Symbolizuje smutek, tmu a samotu. Velká záliba v černé barvě poukazuje na strach, neurózy, deprese a ukazuje na přání uzavřít se a ukrýt se před vnějšími vlivy. Její preference ukazuje na kompenzační chování extrémní povahy. Šedou barvu rádi užívají lidé, kteří se chtějí distancovat, schovat. Jsou to lidé, kteří potřebují získat odstup, aby mohli najít vnitřní stabilitu.